Křest sněhem: BMW xDrive Experience 2018.

Před touhle akcí vás předpověď počasí zajímat nemusí. Vlastně čím horší podmínky tady v Peci pod Sněžkou vychytáte, tím větší zábavu si s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive užijete. A jestli jste letošní v pořadí sedmý ročník BMW xDrive Experience propásli, rozhodně si tuhle šanci nenechte ujít příští rok.


Flotila testovacích vozů je rok od roku větší, letos na účastníky čekalo celkem 14 nablýskaných BMW (v podstatě kompletní modelová řada) vybavených pohonem všech kol BMW xDrive a s nimi jedno suverénní MINI Countryman ve sportovní verzi John Cooper Works. Naživo jste se v Peci mohli seznámit i se zbrusu novým členem rodiny X: BMW X2.


Auta, která jste si tentokrát mohli skutečně důkladně osahat a vyzkoušet v nejrůznějších podmínkách, měla většinou ty nejlepší motory z aktuální nabídky BMW. Kromě MINI Countryman JCW a BMW X1 s výkonem 231 koní převážná většina ukrývala šestiválce s výkonem výrazně přes 300 koní.


Vrcholem pak bylo BMW M760Li xDrive – na pohled možná „jen“ ta nejluxusnější limuzína BMW, uvnitř však dravec vybavený zážehovým dvanáctiválcem M Performance TwinPower Turbo a nabitý výkonem 610 koní. Takové zrychlení z 0 na 100 Km/h za 3,7 s, ať už za volantem, nebo na zadní „pohovce“, pravděpodobně nezažijete každý den.


Vybrali jste si to pravé? Tak rychle nasedat a startovat, čeká nás 30 minut svižné jízdy horskou krajinou s BMW flotilou v zádech. Cílem je letiště se dvěma testovacími plochami, jednou určenou pro nízké vozy, druhou speciálně připravenou pro modely SUV.


Právě tady si mezi kužely vyzkoušíte, jak moc vás na zledovatělém povrchu zachraňuje elektronický pohon všech kol BMW xDrive. Na rampě zažijete, jaký je to pocit se dvěma koly ve vzduchu. Nebo si při driftování vyzkoušíte plnou sílu točivého momentu.


Zdá se vám, že toho adrenalinu bylo pro dnešek dost? Pak je ten správný čas na sedmdesátiminutovou scénickou jízdu těmi nejluxusnějšími modely BMW. Pohodlně se usaďte za volant a dopřejte si 50 kilometrů nerušeného komfortu. Přenechte většinu starostí o řízení poloautonomním systémům a vyzkoušejte si na vlastní kůži třeba masážní funkci sedadel, funkci Ambient Air nebo si cestou zpátky na základnu jen tak užívejte krkonošská panoramata.

Galerie